Szczegółowe informacje o kandydacie

Imię i Nazwisko
MAGDALENA KATARZYNA BOROWIECKA
Wiek
32
Wykształcenie
WYŻSZE
Zawód
MGR INŻ. GŁÓWNY SPECJALISTA DS. BHP
Zainteresowania i hobby

W wolnym czasie czytanie książek, aktywność fizyczna, pieczenie ciast, muzyka, dobry film.

Trzy powody, dla których chcę zostać radnym

Jestem osobą komunikatywną, pracowitą, kreatywną, zorganizowaną, wykazującą inicjatywę w działaniu. Chciałabym wesprzeć inicjatywy mające na celu poprawę życia mieszkańców Osiedla Centrum poprzez podjęcie czynności w sprawie:

  1. Działań społecznych służących integracji mieszkańców (festyn osiedlowy, festyn z okazji Dnia Dziecka, święto osiedla wyznaczone na dzień 15 lipca – bitwa pod Grunwaldem – Plac Grunwaldzki, osiedlowy pchli targ, np. dzień mieszkańców ul. Mazurskiej, stworzenie grupy wolontariuszy chętnych do pomocy osobom starszym i chorym);
  2. Zagospodarowania przestrzeni wewnątrz poszczególnych kwartałów, aby zapewniały mieszkańcom wygodę i możliwość spędzania wolnego czasu, tj. wydzielenie bezpiecznych miejsc zabaw dla dzieci, wyznaczenie miejsc wybiegu dla psów, wydzielenie miejsc parkingowych, siłownie pod chmurką, stoły do ping-ponga dla młodzieży;
  3. Stworzenia miejsc zieleni służących mieszkańcom, dbałość o roślinność istniejącą i czystość na osiedlu, remont chodników – wymiana płyt chodnikowych.
Trzy największe problemy mojego osiedla, którymi chcę się zająć

Osiedle Centrum, przez wiele młodych osóbodbierane jest jako mało atrakcyjne do zamieszkania. Zwiększenie atrakcyjności osiedla poprzez poprawę jakości życia mieszkańców powinno stać się priorytetem w działaniach Rady Osiedla.

Problemy osiedla jakie dostrzegam:

  1. Brakuje miejsc do spędzania wolnego czasu takich jak place zabaw dla dzieci, siłowni pod chmurką dla mieszkańców, mini boisk dla młodzieży np. do gry w koszykówkę. Obserwuje jak dzieci i młodzież, nie mają blisko swoich miejsc zamieszkania miejsca do bezpiecznego i twórczego spędzania wolnego czasu, a w kwartałach przestrzeń którą można by zagospodarować, jest przeważnie miejscem samowolnego wyrzucania śmieci lub dzikiego parkingu.
  2. Brak dbałości o czystość przestrzeni – psie odchody na chodnikach (utworzenie miejsc do wyprowadzania psów -wybiegów oraz większe ilości podajników z woreczkami na psie odchody);
  3. Zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, brak spowalniaczy przy przejściach dla pieszych. W ruchu pieszych po chodnikach, konieczna jest wymiana płyt chodnikowych na wielu odcinkach, gdyż często osoby starsze wpadają w dziury lub na poluzowane płytki, a kobiety z małymi dziećmi w wózkach mają problem z przejazdem po chodnikach.

Komisja Wyborcza Kandydata

Adres
ul. Mazurska 40
Osiedle
Centrum
Dzielnica
ŚRÓDMIEŚCIE
Rada osiedla