Szczegółowe informacje o kandydacie

Imię i Nazwisko
BARBARA TRUSEWICZ
Wiek
70
Wykształcenie
WYŻSZE
Zawód
PSYCHOLOG
Zainteresowania i hobby

Lubię muzykę poważną i jazz. Trochę interesuję się sportem. Uprawiam wędrówkę po niższych partiach gór. Chętnie biorę udział w potańcówkach na Różance w sezonie letnim. Próbuję być adeptką gry w brydża sportowego. Moją idee-fixe jest dbałość o czystość i porządek w otoczeniu.

Trzy powody, dla których chcę zostać radnym

Na Osiedlu mieszkam od czterdziestu lat. Lubię swoją dzielnicę z jej zielonymi skwerami i parkiem, ze starą, poniemiecką zabudową. Cieszy mnie, że ostały się jeszcze takie podwórka, na które mieszkaniec może zaglądnąć nie czując się intruzem. Martwi mnie, że nowe osiedla developerskie odgradzają jednych mieszkańców od drugich. Jak w takich warunkach można zawiązać  wspólnotę dzielnicową, jeśli już na wstępie budujemy wokół siebie mury lub płoty? Chcę jako radna otrzymać od mieszkańców mandat, by energiczniej dopominać się od Rady Miasta zaspakajania naszych podstawowych potrzeb i mieć wpływ na zmianę wyglądu ulic naszego osiedla. Jako osoba niezmotoryzowana chodzę pieszo po szczecińskich ulicach
i niestety codziennie muszę przeciskać się na nierównych płytach chodnika pomiędzy lusterkami aut i murami kamienic lub krzakami. To nieprawda, że pieszy ma zawsze aż 1,5 m., by swobodnie iść chodnikiem. Niecierpliwi mnie, że miasto w szybszym tempie spełnia postulaty o zwiększenie ilości miejsc postojowych niż łoży na równe chodniki. Problemem staje się nawet zwykłe przekroczenie ulicy, gdy trzeba przeciskać się pomiędzy ustawionymi samochodami!

Trzy największe problemy mojego osiedla, którymi chcę się zająć

Na osiedlu Niebuszewo-Bolinko pilnym staje się podjęcie decyzji o nowelizacji założeń w sprawie planów zagospodarowania przestrzennego miasta. Nie może być tak, że mieszkaniec przez ponad dwadzieścia lat i więcej nie ma pewności, czy jego kamienica będzie lub nie będzie wyburzana, bo takie były lub są stare plany. Nieremontowane kamienice szpecą nasze rondo J. Giedroycia, a lokatorzy żyją w przedłużającej się niepewności jutra.

Chciałabym, by nawierzchnia pętli autobusowej na Kołłątaja została wyremontowana, a przystanki w całości zadaszone. Projekt modernizacji pętli autobusowej na osiedlu mógłby stać się przedmiotem konkursu dla naszych studentów architektury.

Chcę doprowadzić do jednoznacznego oznaczenia właścicieli „bezpańskich” zarośli i krzaków tak, by spowodować częstsze sprzątanie zalegających w nich śmieci. Nie rozumiem problemu związanego z poboczami torów kolejowych w mieście. Kto powinien je oczyszczać?

Chciałabym problem typu „NIE DA SIĘ” zamienić na „DA SIĘ”!.

Komisja Wyborcza Kandydata

Adres
ul. Niemcewicza 39/2
Osiedle
Niebuszewo Bolinko
Dzielnica
ŚRÓDMIEŚCIE
Rada osiedla