Szczegółowe informacje o kandydacie

Imię i Nazwisko
DOMINIKA ANNA JACKOWSKI
Wiek
38
Wykształcenie
WYŻSZE
Zawód
ARCHITEKT URBANISTA
Zainteresowania i hobby

Zainteresowania: architektura, urbanistyka, tematyka miejskia,

Hobby: jazda na rolkach, muzyka,

Trzy powody, dla których chcę zostać radnym
  1. Aktualnie jestem radną Osiedla Gumieńce i bardzo bym chciała kontynuować pracę dla miejsca w którym mieszkam z rodziną i gdzie wychowuję swoje dziecko. Chciałbym móc poprawiać nasze otoczenie zarówno pod kątem estetyki, jak i bezpieczeństwa.
  2. Chciałabym kontynuować rozpoczęte w obecnej kadencji projekty inwestycyjne
  3. Praca społeczna dla sąsiadów sprawia mi satysfakcję.
Trzy największe problemy mojego osiedla, którymi chcę się zająć
  1. KOMUNIKACJA- Jednym z podstawowych problemów z jakim zmagają się mieszkańcy osiedla Gumieńce jest natężenie ruchu samochodowego. Wzrastająca liczba samochodów przejeżdżających przez nasze osiedle generuje coraz dłuższe korki, a co za tym idzie czas jaki spędzamy próbując dojechać do pracy wydłuża się. Musimy zabezpieczyć w planach miejscowych miejsca pod budowę przyszłych dróg. Kolejnym problemem jest siatka połączeń komunikacji miejskiej oraz trasy jakimi autobusy kursują. Lepsza komunikacja miejska, budowa pętli Ster wraz z parkingiem ,,Park and Ride’’ przełoży się na redukcję ilości samochodów osobowych na naszych drogach. Ponadto musimy doprowadzić do przebudowy ulic jak: Hrubieszowska, Lubelska, Brzozowa, Różana, Chobolańska, Wileńska, Krótka, Brodnicka oraz pozostałych dróg lokalnych. Bardzo ważnym zagadnieniem jest  budowa parkingów. W obecnej kadencji Rady Osiedla Gumieńce udało się nam zrealizować parking przy ulicy Janiszewskiego, chcę kontynuować budowę parkingów tam gdzie są one potrzebne i gdzie jeszcze mamy tereny należące do gminy.

 

  1. EDUKACJA - Brak publicznych żłobków, przedszkoli oraz nowej szkoły podstawowej jest ogromnym problemem, który zmusza nas do szukania miejsc dla dzieci w placówkach prywatnych, albo takich które są znacznie oddalone od naszego osiedla. W poprzedniej kadencji udało nam się doprowadzić do powstania koncepcji budowy nowego przedszkola przy ulicy Przygodnej. Moim celem jest doprowadzenie do realizacji tego projektu jak również do wybudowania nowej szkoły podstawowej. Osiedle Gumieńce intensywnie się rozrasta, mamy wiedzę iż w 2024 istniejące szkoły podstawowe będą przepełnione. Dlatego już dzisiaj musimy zacząć planować budowę nowej szkoły. W obecnej kadencji udało nam się zabezpieczyć teren pod budowę nowego obiektu, teraz moim celem jest rozpoczęcie planowania budowy szkoły.
     
  2. INTEGRACJA SĄSIEDZKA – Nasze osiedle liczy już 22 000 mieszkańców, tymczasem nie mamy świetlicy osiedlowej, centrum kultury, nowoczesnej biblioteki. W obecnej kadencji Rady Osiedla Gumieńce udało nam się zabezpieczyć teren pod budowę Lokalnego Centrum Kultury, które miałoby służyć wszystkim mieszkańcom począwszy od najmłodszych po seniorów. Centrum łączyłoby również funkcje świetlicy z biblioteką a także miejscem spotkań sąsiedzkich. Centrum byłoby zlokalizowane nieopodal Parku Przygodna II – nowo zaprojektowanego parku przy ulicy Przygodnej w skład którego wchodzi: wybieg dla psów, aleje spacerowe, tereny rekreacyjne dla seniorów, dwa place zabaw dla dzieci, tereny do grillowania, boiska sportowe. Aktualnie przystępujemy do budowy wybiegu dla psów. Pozostałe inwestycje w tym wykonanie oświetlenia wokół jeziora Słonecznego będą realizowane w kolejnej kadencji.

Komisja Wyborcza Kandydata

Adres
ul. Brodnicka 10
Osiedle
Gumieńce
Dzielnica
ZACHÓD
Rada osiedla